آموزش زعفران, اخبار زعفران

دلار,زعفران,قیمت,کشاورز,

زعفران وزرشک قاینات عاقله شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰

💢سود بالا رفتن قیمت دلار به جیب کشاورز نرفته است.
🔻در این روزها در فضای مجازی خوانده ایم که قیمت زعفران بستگی به عرضه و تقاضا دارد. بحث بالا رفتن قیمت دلار ربطی به عرضه و تقاضا ندارد و خود یک شاخص جداگانه است که می تواند قیمت اجناس را بالا یا پایین ببرد.
زعفران قاینات عاقله مثالی را در این مورد عرض می کنیم.
اگر تا دیروز قیمت دلار به عنوان مثال ۴ هزار تومان بود ، صادرکننده اگر ۱ کیلو زعفران را به قیمت ۱۰۰۰دلار به شرکای خارجی خود میفروخت ،این ۱۰۰۰دلار با ارز ۴ هزارتومانی در ایران ۴ میلیون تومان ارزش داشت.
حالا که قیمت دلار ۵۰۰۰ تومان است. اگر صادر کننده ، زعفران را با قیمت همان ۱۰۰۰ دلار به شرکای خارجی بفروشد اگر خواسته باشد آن را در داخل ایران این بار با ارز ۵ هزارتومانی به ریال تبدیل کند ،۵میلیون تومان عایدش می شود. در واقع با بالا رفتن ارز یک میلیون تومان سود بیشتر عایدش می شود.این روند ادامه دارد .یعنی صادرکننده زعفران را با همان قیمت ثابت قبلی از کشاورز می خرد ولی در فروش به شرکای خارجی سود بیشتری می برد.
با روشی که بیان کردیم به نظر می رسد این سود فقط به جیب صادرکنندگان زعفران می رود و کشاورزان سرشان بی کلاه می ماند. در صورتی که صادرکنندگان باید زعفران را با قیمت بالاتری از کشاورزان بخرند
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰
زعفران ورزشک صادراتی قاینات عاقله قیمت‌ها به روز درهمین سایت درج شده است برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶عاقله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *