آموزش زعفران, اخبار زعفران

زعفران ارزان شد

 

طلای سرخ ارزان شد

غلامرضا میری نایب رییس شورای ملی زعفران از کاهش ۱۰ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: با عرضه محصول نو به بازار، قیمت هر کیلو زعفران ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.
به گفته وی اکنون حداقل نرخ هرکیلو طلای سرخ ۳ میلیون و ۱۰۰ و حداکثر ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.میری با بیان اینکه عرضه زعفران های نوبرانه از نوع نگین بوده است، افزود: با برداشت انبوه محصول در روزهای آینده، انواع دیگر زعفران به بازار عرضه می شود و اکنون نمی‌توان برآورد دقیقی از قیمت داشت.
وی مجموع سطح زیر کشت زعفران در دو استان خراسان رضوی و جنوبی را ۱۲۰ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: براساس اظهار نظر مسوولان وزارت جهاد کشاورزی، به طور متوسط ۳٫۵ تا ۴ کیلو زعفران در هکتار برداشت می شود اما تا پایان فصل برداشت باید منتظر ماند .
میری در پاسخ به این سوال که احتمال تنش قیمت از سوی دلالان در بازار وجود دارد، بیان کرد: تا کنون دلالان در خرید زعفران ورود نکرده‌اند، چراکه سال گذشته با خرید و دپوی محصول در انبارهای خود به سبب افزایش تولید، متضرر شدند. این مقام مسوول در خاتمه گفت: با توجه به افزایش سطح زیر کشت و تولید زعفران، نگرانی از حیث ورود دلالان به بازار وجود ندارد.
به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان
زرشک تازه زعفران زرشک اناری پفکی موجود هست شاخه و دست چین

کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰شناسه
@saffronaghele

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *