آموزش زعفران, اخبار زعفران

زعفران زرشک.ثبت جهانی زعفران وزرشک قاینات

ثبت جهانی زعفران قاینات، بهار۹۷ در سوئیس

حداکثر طی دو ماه آینده ثبت جهانی برند زعفران قاینات در کشور سوئیس انجام می شود.

👤 رئیس شورای ملی زعفران ایران در حاشیه مراسم بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی در قاین در جمع خبرنگاران به ثبت جغرافیایی برند زعفران قاینات در سال گذشته اشاره کرد و گفت: مقدمات ثبت جهانی سه محصول خراسان جنوبی شامل عناب_بیرجند و زعفران وزرشک قاینات انجام شده و با توجه به این که زعفران قاینات با سابقه بیش از هزار سال پیشگام در کشت است و نام زعفران در جهان و ایران با نام قاین شناخته می شود براین اساس باید برند زعفران بیش از این مورد حفاظت و حراست قرار گیرد.

👤 مهندس «محسن احتشام» تصریح کرد: زعفران به عنوان میراث کهن مردمان این منطقه یادآور زحمات زیاد کشاورزانی است که با تلاش و جدیت در جهت تولید کیفی ترین زعفران گام برداشته و نام زعفران قاینات را در دنیا مشهور کرده اند .

👤 وی افزود: این تلاش ها و زحمات باعث پیگیری ها برای ثبت جهانی زعفران قاینات شده است. بر این اساس حداکثر طی دو ماه آینده ثبت جهانی برند زعفران قاینات در کشور سوئیس انجام می شود.

👤 به گفته وی با ثبت جهانی زعفران قاینات نام آن برای نسل های آینده نیز حراست و حفاظت خواهد شد. رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: این ثبت یک سرمایه معنوی برای مردم قاینات است و باید همه برای زنده ماندن نام زعفران قاینات تلاش کنند و نگذارند زعفران های تقلبی و بی کیفیت از این نام سوء استفاده کنند. به تاکید احتشام تنها کسانی می توانند از این برند استفاده کنند که زعفران آن ها منطبق بر کیفیت زعفران قاینات و توسط تشکل های معتبر مورد تأیید باشد در غیر این صورت استفاده از این نام به عنوان یک علامت ثبت شده غیر مجاز خواهد بود و بر خورد قانونی با آن ها صورت خواهد پذیرفت.
کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قاینات عاقله قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است.
Www.saffronaghele.com

@saffronaghele

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰  دفتر مرکزی قاینات ولیعصر ابتدای بلوار چمران قیمتها در همین سایت به روز میباشد

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *