آموزش زعفران, اخبار زعفران

زعفران قاینات

زعفران قاینات
علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران از جمله کارشناسانی است که اعتقاد دارد، تعاون روستایی قدم‌های خود را اشتباه بر می‌دارد و با این روند با اهداف خود نخواهد رسید.
وی معتقد است؛ محدود کردن تجار به خرید از بورس و صدور اجازه صادرات به شرط داشتن برگه بورس، صادرات زعفران ایران را در تنگنای جدید قرار می‌دهد و میزان صادرات را از این هم کمتر می‌کند.
حسینی افزود: همچنین در نحوه خرید نیز تعاون روستایی جای دلالان در بازار زعفران را گرفته با این تفاوت که به آن شکل قانونی داده است.
وی نیز تائید کرد که هم اکنون تعاون روستایی از واسطه‌ها زعفران تحویل می‌گیرد.
این عضو شورای زعفران گفت: کشاورزان برای تامین نقدینگی مورد نیاز خود زعفران را هر کیلو گرم ۳ میلیون ۶۰۰ هزار تومان به واسطه‌ها می‌فروشند و آن‌ها زعفران خریداری شده را حداقل هر کیلوگرم ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به تعاون روستایی تحویل می‌دهند و سود کلانی را هر روز عاید خود می‌کنند.
حسینی همچنین عملکرد تعاون روستایی را در بهبود کیفیت زعفران ناموفق دانست و افزود: تعاون روستایی زعفران‌های خریداری شده را در شرایط نامناسب نگهداری می‌کند، ضمن اینکه با فرض شرایط مناسب نگهداری؛ عرضه زعفران در بورس کالا پس از سه ماه از کیفیت اولیه آن می‌کاهد و انتظار می‌رود با کاهش کیفیت مشتریان خارجی حاضر به پرداخت قیمت مناسب برای آن نباشند.
وی در پایان تاکید کرد: ایجاد بورس جهانی زعفران و تلاش برای بهبود جایگاه زعفران ایرانی در بازار جهانی امری شایسته و قابل تقدیر است اما، این امر بدون فراهم کردند زیر ساخت‌ها، مانند بسیاری از موضوعات دیگر در حد شعار باقی می‌ماند و نتایج عملکردهای کارشناسی آن مشکلات بزرگتری را برای زعفران ایجاد می‌کند.
▪️منبع: اقتصاد آنلاین
کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قاینات عاقله قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است
@saffronaghele

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰ دفتر مرکزی قاینات ولیعصر ابتدای بلوار چمران

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *