آموزش زعفران, اخبار زعفران

زعفران قیمت افزایش ۳۰ درصدی مبادلات تجاری با اسپانیا

🔷 افزایش ۳۰ درصدی مبادلات تجاری با اسپانیا

مدیر بین‌الملل اتاق اسپانیا و نایب‌رئیس کنفدراسیون سازمان‌های کارفرمایی این کشور در دیدار با معاون بین‌الملل اتاق ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی سطح مبادلات بین ایران و اسپانیا از آمادگی این کشور برای همکاری با ایران در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر خبر دادند.

در این نشست آلفردو بونت، مدیر بین‌الملل اتاق اسپانیا، با بیان این نکته که بالغ‌بر ۳۵ درصد صادرات اروپا در اختیار اسپانیا قرار دارد، تصریح کرد: این کشور پس از آلمان، دومین صادرکننده اتحادیه و دومین تولیدکننده قطعاتخودرو اروپا شناخته می‌شود و توانسته از سال گذشته، بحران اقتصادی داخلی را پشت‌سر بگذارد. وی ادامه داد: خوشبختانه باوجود مشکلات بانکی و تبادلات مالی پیچیده، سطح روابط بین ایران و اسپانیا افزایش یافته است. سال گذشته میلادی حجم مبادلات دو کشور حدود ۳۰ درصد افزایش یافته و این بیشتر به‌دلیل افزایش صادرات نفت ایران بوده است. در ادامه خوزه ویسنته گونزالس، نایب‌رئیس کنفدراسیون سازمان‌های کارفرمایی با توجه به اینکه ایران در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر فعال شده و به‌دنبال توسعه این بخش است، گفت: اسپانیا در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر، ظرفیت‌های خوبی دارد و دو کشور می‌توانند در این زمینه با هم همکاری داشته باشند.

محمدرضا کرباسی، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران با اشاره به این مطلب که اسپانیا از طریق مراکش به بازار آفریقا ورود پیدا کرده است، تصریح کرد: اسپانیا می‌تواند زمینه همکاری‌های مشترک سه‌جانبه را برای ورود ایران به بازار آفریقا فراهم کند. در مقابل ایران نیز می‌تواند نقطه ورود اسپانیا به منطقه خاورمیانه و خلیج‌فارس باشد و دسترسی به بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه را مهیا سازد. به گفته معاون بین‌الملل اتاق ایران مهم‌ترین زمینه‌های همکاری بین دو کشور، صنایع پتروشیمی، مصالح ساختمانی، مواد غذایی، نساجی، قطعات صنعتی انرژی‌های تجدیدپذیر است. وی ادامه داد: درحال‌حاضر بیش از ۸۰ درصد صادرات ایران به اسپانیا به نفت و مشتقات آن اختصاص دارد و زعفران از ۲۰درصد دیگر هست. لازم است بخش‌خصوصی سهم بیشتری از مبادلات را در اختیار بگیرد و روند همکاری‌ها به سوی تولیدات مشترک و سرمایه‌گذاری مشترک سوق یابد.کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قاینات عاقله قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است

Www.saffronaghele.com

@saffronaghele

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰ دفتر مرکزی قاینات ولیعصر ابتدای بلوار چمران برای خرید زعفران وزرشک فقط تماس

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *