آشپزی زعفران, اخبار زعفران

صادرات زرشک به المان رونق گرفت

صادرات زرشک به المان رونق گرفت

 

به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی به نقل از خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، معاون تولیدات گیاهی استان خراسان جنوبی گفت: از ۱۴ هزار و ۲۲۸ هکتار سطح زیر کشت زرشک استان خراسان جنوبی، ۱۶ هزار و ۵۰۰ تن زرشک خشک تولید شد که نسبت به گذشته، به‌علت افزایش عملکرد، حدود یک‌هزار تن افزایش تولید داشته است. عبدالرضا رضایی افزود: ارزش ریالی زرشک تولیدشده یک‌هزار و ۵۶۸ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته به‌منظور بازاریابی در کشورهای اتحادیه اروپا، محموله‌ای ۳۰۰ تنی به کشور آلمان صادر شد و توانست نتایج مثبتی را با خود به همراه آورد و امسال محموله صادراتی زرشک به‌صورت رسمی وارد کشور آلمان خواهد شد.
رضایی ادامه داد: سال گذشته صادرات زرشک جنبه آزمایشی داشت، اما امسال به‌علت تأیید آنالیز آزمایشگاهی صورت‌گرفته در کشور آلمان، تقاضا برای صادرات زرشک به این کشور افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: از آنجا که زرشک عاقله تولیدشده در ایران بدون سم و با اتکا به کودهای آلی و زیستی تولید می‌شود، جزو محصولات سالمی به‌شمار می‌رود که مورد توجه اروپاییان قرار می‌گیرد؛ لذا پیش‌بینی می‌شود در صورت بازاریابی و بازارسازی در این کشور، بتوان انتظار ایجاد یک بازار جدید برای زرشک ایران داشت.
قیمتها به روز در سایت
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان
ثبت۱۳۵۰
www.saffronaghele.com
+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
@saffronaghele

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *