قیمت زعفران

قیمت زرشک قاینات

ایران برای توسعه اقتصادی خیز برداشته است.

روزنامه «تلگراف» انگلیس در مقاله ای به قلم «لیم هالیگان» با گریزی به انتخابات هفتم اسفندماه دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری جمهوری اسلامی ایران نوشت: تهران به عنوان آخرین بازار در حال ظهور جهان، برای توسعه اقتصادی خیز برداشته است. بتازگی جهت وزش بادهای ژئوپلیتیکی (جغرافیای سیاسی) آغاز به تغییر کرده است. کمتر از یک سال پیش، پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل شامل انگلیس، آمریکا، چین، روسیه و فرانسه به همراه آلمان با بازگرداندن ایران به جامعه جهانی موافقت کردند. اواسط دی ماه نیز آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرد ایران به تعهد خود برای محدودسازی برنامه هسته ای این کشور عمل کرده است. اکنون که ایران می تواند نفت خود را در بازارهای جهانی بفروشد و آماده می شود بار دیگر به شبکه بین المللی نقل و انتقال پرداخت ها یا سوئیفت بپیوندد، منافع تجاری در ایران افزایش یافته است.

✏️
ایجاد روابط دوستانه غرب با تهران از اواسط سال ۲۰۱۳ میلادی (۱۳۹۲ خورشیدی) آغاز شد که «حسن روحانی» از سوی مردم به ریاست جمهوری انتخاب شد. وی در نشست داووس در اوایل سال ۲۰۱۴ میلادی گفت: کشور ما هرگز به دنبال ساخت سلاح هسته ای نبوده است و فقط فناوری های صلح آمیز می خواهد. وی اعلام کرد «درهای ایران برای کسب و کار باز است» و تاکید کرد در سه دهه آینده ایران می تواند یکی از ۱۰ کشور برتر جهان به لحاظ اقتصادی باشد.

✏️
شاید با انتخابات تازه ایران (انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی) خوشبینی ها در مورد ایران بیشتر هم شده باشد اما رسانه های غربی روی «دونالد ترامپ» (نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا) و کشمکش های کنارکشی انگلیس از منطقه یورو تمرکز کرده بودند و اهمیت این موضوع آنقدرها درک نشد.

منبع: بلومبرگ فارسی
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰مرغوبترین زعفران وزرشک جهان خرید مستقیم از کشاورز برای سفارش فقط تماس

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *