آموزش زعفران, اخبار زعفران

قیمت زعفران قاینات (اخبار زعفران عاقله)

اخبار زعفران عاقله
افزایش صادرات زعفران به روش محققان

این طرح از سوی مهرداد کرمی (مجری طرح ) و با همکاری محمدهادی خاکرند، فرشته مرادی و احسان عابدی اجرا شد و در نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی موفق به کسب رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی شد.
محققان کشور در فاز نیمه صنعتی دستگاه اتوماتیکی را برای جداسازی اجزای گل زعفران عرضه کردند که با حذف آلودگی های آن، امکان صادرات محصول باکیفیت به بازارهای جهانی را فراهم کردند.
فرآیند پاک سازی گل زعفران یکی از بخش های تولید زعفران بشمار می رود که در همه دنیا به صورت دستی انجام می شود. سخت ترین مرحله تولید زعفران جداسازی کلاله و جزء قرمز رنگ زعفران است که بسیار زمان بر است، ضمن آنکه امکان آلودگی زعفران نیز وجود دارد و آلودگی گل های زعفران اثرات منفی بر روی صادرات این محصول دارد
مجری طرح اساس عملکرد این دستگاه را پردازش تصویر دانست و یادآور شد: با استفاده از این دستگاه علاوه بر آنکه سرعت جداسازی کلاله از گل زعفران افزایش می‌یابد، ورود آلودگی‌ها را حذف می‌کند. این دستگاه موجب افزایش سطح زیر کشت و قیمت صادرات آن خواهد شد.
کرمی به بیان عملکرد دستگاه جداسازی اجزای گل زعفران پرداخت و گفت: در این دستگاه گل‌های زعفران به صورت توده‌ای در هر جهت و هر اندازه اعم از غنچه و یا گل‌های باز توسط کاربر وارد دستگاه می‌شود و بعد از وارد شدن، گل‌ها به بخش شناسایی و برش منتقل خواهند شد.
در نهایت اجزای برش خورده گل وارد بخش جداساز شده و ۴ جزء گل زعفران از یکدیگر جدا می‌شوند.تمامی این فرآیندها به صورت اتوماتیک اجرایی می‌شود.طراحی و ساخت نمونه صنعتی این دستگاه در دستور کار قرار دارد که تا تابستان سال آینده عرضه خواهد شد.ظرفیت جداسازی گل زعفران در نمونه صنعتی روزانه ۲۰۰ کیلوگرم است

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰مرغوبترین زعفران وزرشک جهان قاینات خرید از کشاورز

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *