اخبارزعفران

زعفران /قاینات/موزه

بدون دیدگاه

زعفران/قائن/موزه

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباسی رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری قاین درگفتگو با خبرنگار نسیم قائن گفت:در شهرستان تاریخی و کهن قاینات ۳ مرکز حفظ و نگهداری اشیای تاریخی وجود دارد .
موزه مردم شناسی با ۸ غرفه شامل: مراسم چله و کف زنی، تلم زنی، جاجیم بافی، دستاسی، ریسندگی، زعفران (کاشت، داشت و برداشت)، کشاورزی سنتی و عروسی.
موزه مشاهیر و مفاخر شامل ۴ سالن: امرا، آموزش و پرورش، چهره های ماندگار، شعرا، شهدا، علمای دینی.
موزه آب در محل آب انبار بازار شامل اشیاء و تصاویر آب انبارها و حوض های بین راهی که در آینده نزدیک ۲ موزه عکس و زعفران به موزه های قاینات افزوده خواهد شد.
عباسی در رابطه با موزه عکس وزعفران گفت: طرح توجیهی موزه عکس تهیه و مورد تایید مسئولین امورموزه های سازمان در تهران قرار گرفته است و محل آن خانه قدیمی مرحوم صمدی تعیین شده است و تاکنون بیش از ۳۰ میلیون تومان جهت مرمت بنا هزینه شده.
وی افزود: موزه زعفران نیز در محل خانه موسوی که طرح توجیهی و محتوایی آن آماده و نیاز به فضاسازی داخلی دارد که در صورت تامین اعتبار، قابل انجام است.
عباسی اظهارداشت:یکی از مهم ترین عناصر فرهنگی ماو پل ارتباطی بین گذشته و حال و نیز ویترین هویت ملی، موزه ها هستند.
رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری قاین با اشاره به آثار تاریخی شهرستان گفت: قدیمی ترین اثر تاریخی قاینات، غار لکی آسپور است که در روستای خونیک گدار واقع شده است.
@saffronaghele
+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
www.saffronaghele.com

تگ ها: , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تنوع پیاز زعفران
گرانترین بستنی عمارات بازعفران ایرانی

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب