اخبارزعفران

زعفران خشک قاینات

بدون دیدگاه

زعفران قاینات

قاین- خبرنگار کیهان:
با آغاز فصل برداشت زعفران از سطح ۴۴۹۲ هکتار مزارع زعفران قاینات پیش‌بینی می‌شود ۱۷/۵ تن زعفران خشک در قاینات تولید شود.
مدیر جهاد کشاورزی قاین با اعلام این خبر گفت: شهرستان قاینات با ۴۴۹۲ هکتار سطح زیرکشت زعفران و ۳۰ درصد سطح زیرکشت استان خراسان جنوبی و تولید ۱۷/۵ تن زعفران خشک همچنان مقام اول تولید زعفران در خراسان جنوبی را حفظ کرده و کیفی‌ترین نوع زعفران را تولید می‌کند.
وی در ادامه با اشاره به اشتغال ۱۲ هزار و ۸۵۰ نفر بهره‌بردار زعفران در شهرستان، زراعت زعفران را در اشتغال و معیشت شهروندان حائز اهمیت دانست و گفت: در سال زراعی جاری در شهرستان ۱۰ درصد افزایش تولید زعفران خواهیم داشت.
مدیرجهاد کشاورزی قاین کم‌آبی و شور شدن آب منابع زیرزمینی را مهم‌ترین مشکلات زعفران‌کاران شهرستان عنوان کرد و گفت: این امر توسعه کشت زعفران قاینات را با مشکل مواجه نموده است.
سجادی آموزش‌های ترویجی در شرایط کم‌آبی و شوری منابع آب را در افزایش کمیت و کیفیت زعفران مهم و مؤثر ارزیابی کرد و گفت: در قالب ۴ کلاس آموزشی ترویجی بیش از ۱۶۰ نفر از زعفران‌کاران آموزش‌های لازم در کاشت، آبیاری بارانی، تغذیه زعفران و فراوری صحیح را فرا گرفته‌اند و پنج هکتار از مزارع زعفران تحت پوشش آبیاری بارانی قرار گرفته که موجب افزایش عملکرد و کاهش مصرف آب بوده است.
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰
۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷
تگ ها: , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

زعفران بیهود قاینات
قیمت زعفران

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب