اخبارزعفران

قیمت به روز زعفران قاینات(شرکای تجاری ایران)

بدون دیدگاه

🔵 شرکای تجاری ایران در سه فصل سال

دنیای اقتصاد : شرکای تجاری ایران در سه فصل سال در حالی معرفی شدند که جزئیات منتشر شده از آمار تجارت خارجی ۹ ماه منتهی به آذرماه سال جاری نشان می‌دهد که پیشتازان واردات در این سه فصل، کالاهای واسطه‌ای بوده‌اند.

همچنین در همین مدت زمان، بیشترین صادرات غیرنفتیمربوط به کالاهای صنعتی بوده است. از سویی پس از آن گروه‌های پتروشیمی، میعانات گازی، کشاورزی، معدن وفرش و صنایع دستی بیشترین صدور کالا را به خود اختصاص داده‌اند. بر اساس گزارشی که از سوی سازمان توسعه تجارت منتشر شده، صادرات کالا در ۱۰ قلم عمده مورد بررسی قرار گرفته است. این گزارش سهم ارزشی این کالاها از کل صادرات را به این صورت اعلام کرده است. میعانات گازی با سهم ارزشی بیش از ۱۶ درصد، پروپان مایع شده با سهم ارزشی بیش از ۳ درصد، متانول با سهم ارزشی بیش از ۵/ ۲ درصد، سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها به جز بنزین با سهم ارزشی بیش از ۵/ ۲ درصد، سنگ هماتیت دانه بندی با خلوص آهن بیشتر از ۴۰ درصد به هم فشرده نشده با سهم ارزشی بیش از ۲ درصد، پلی اتیلن گرید فیلم با چگالی کمتر از ۹۴ درصد به جز نوع پودری، پسته‌ها با پوست تازه و بوتان مایع شده با سهم ارزشی بیش از ۲ درصد، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد غیر ممزوج دارای کمتر از ۲۵ درصد کربن و سایر گازهای نفتی و هیدروکربورهای گازی شکل مایع شده با سهم ارزشی حدود ۲ درصد بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده‌اند.
@saffronaghele
علاوه بر این، ۲۰ مقصد صدور کالای ایرانی نیز در این گزارش گنجانده شده است که چین نخستین مقصد صادراتی بوده که نزدیک به ۲۱ درصد از کل ارزش صادرات را به خود اختصاص داده است. عراق دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی است که نزدیک به ۱۵ درصد از کل ارزش صادرات را از آن خود کرده است. بیش از ۱۴ درصد از سهم ارزشی صادرات متعلق به امارات و ۵/ ۹ درصد مربوط به کره جنوبی است. افغانستان و هند با سهم بیش از ۶ درصد از کل صادرات در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. سهم سایر کشورها از کل صادرات نیز عبارتند از: ترکیه با سهم نزدیک به ۵ درصد، پاکستان با سهم ۲ درصد، تایلند، اندونزی، عمان و تایوان با سهم بیش از یک درصد،ترکمنستان و ژاپن با سهم یک درصد و در نهایت ویتنام، جمهوری آذربایجان، ایتالیا، هنگ‌‌کنگ، ‌آلمان و روسیه با سهم کمتر از یک درصد.
Www.saffronaghele.com

در این گزارش صادرات کالا به تفکیک گروه‌های اقتصادی در ۹ ماه منتهی به آذر سال ۹۶ نیز چنین عنوان شده است: گروه همکاری‌های اسلامی (OIC) بزرگ‌ترین بازار کالاهای ایرانی در مدت زمان مذکور بوده است. ارزش صدور کالا به این گروه ‌۱۵ میلیارد و ۷۲۲ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است. صادرکنندگان به کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (ECO) معادل ۵ میلیارد و ۲۳۶ میلیون دلار کالا صادر کرده‌اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۷ درصد کاهش یافته است. همچنین صدور کالا به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (PGCC) نیز معادل ۵ میلیارد و ۱۴۷ میلیون دلار و به کشورهای عضو همکاری جنوب شرق آسیا (ASEAN) یک میلیارد و ۴۵۲ میلیون دلار بوده است. علاوه بر این، آمارها حاکی از آن است که صادرات کالا در مدت زمان مورد نظر به کشورهای مستقل مشترک المنافع(CIS) یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون دلار و بهکشورهای عضو اتحادیه اروپا EU نیز یک میلیارد و ۶۲ میلیون دلار بوده است.
کانال تخصصی زعفران و زرشک صادراتی قاینات عاقله
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰ مرغوبترین زعفران وزرشک جهان قاینات خرید مستقیم از کشاورز

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

تگ ها: , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

قیمت به روز زعفران(زعفران گران شد
قیمت به روز زعفران قاینات

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب