اخبارزعفران

زعفران و رشد ۵۳درصدی صادرات

بدون دیدگاه

رشد ۵۳ درصدی صادرات در بهمن ماه / ثبت رکورد جدید صادرات ۶ میلیارد دلار کالای غیر نفتی در یک ماه

⭕️کارنامه عملکرد تجارت خارجی نشان می دهد هر ماه صادرات نسبت به ماه قبل روند رو به رشدی را تجربه می کند. چنانچه در بهمن ماه صادرات با ارزش ۶ میلیارد و ۷۸ میلیون دلار رشد بیش از ۵۳ درصدی نسبت به دی ماه داشته است.

⭕️به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، در دی ماه نیز شاهد همین روال بودیم به طوری که در ابتدای زمستان صادرات ۳ میلیارد و ۹۷۲ میلیون دلار نسبت به آذرماه یعنی ماه قبل خود ۲۶ درصد رشد داشته است.

⭕️صادرات به لحاظ ارزشی حدود ۵ درصد و به لحاظ وزنی حدود یک درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته با رشد همراه بوده و بر این اساس، ۱۱۷ میلیون و ۹۵۹ هزار تن کالا به ارزش ۴۱ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار صادرات در یازده ماه منتهی به بهمن امسال رقم خورده است .

⭕️از ابتدای زمستان تراز تجاری روند رو بهبودی را داشته چنانچه تراز تجاری از منفی ۲ میلیارد دلار در آذرماه به منفی یک میلیارد و ۲۶۲ میلیون دلار رسید و سپس در بهمن ماه از منفی به مثبت تبدیل شده است و با توجه به اینکه ارزش صادرات در بهمن ماه امسال ۶ میلیارد و ۷۸ میلیون دلار بوده و ارزش واردات به ۴ میلیارد و ۸۵۲ میلیون دلار رسیده بنابراین تراز تجاری کشور در یازدهمین ماه سال، مثبت یک میلیارد و ۲۲۶ میلیون دلار است.

⭕️همچنین کارنامه عملکرد تجارت خارجی کشور در ۱۱ ماهه سال‌جاری نشان می دهد صادرات غیرنفتی کشورمان حدود ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

⭕️در ۱۱ ماهه امسال صادرات غیر نفتی کشور ۴۱ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار است . این درحالیست که در ۱۱ ماهه سال گذشته ۳۹ میلیارد و ۷۱۹ میلیون دلار کالا به خارج از کشور صادر شده است. افزایش ۴ و ۹۶ صدم درصدی صادرات در ۱۱ ماهه نوید بهبود وضعیت صادرات در سال ۱۳۹۶ را می دهد.

⭕️در شرایطی ارزش صادرات غیر نفتی در ۱۱ ماهه به ۴۱ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار رسیده است که در سال ۱۳۸۸ کل ارزش صادرات کشور ۲۵ میلیارد و ۵۹۶ میلیون دلار بوده یعنی صادرات نسبت به ۸ سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۹۴ میلیون دلار افزایش داشته است. در طول این ۸ سال تقریبا صادرات روند افزایشی را تجربه کرده است.

⭕️براساس این گزارش، در ۱۱ ماهه امسال ۱۱۷ میلیون و ۹۵۹ هزار تن کالاهای صادراتی غیرنفتی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۱ صدم درصد افزایش را نشان می‌دهد.

⭕️لازم به ذکر است که تا پیش از الکترونیک شدن گمرک میانگین تشریفات صادرات ۷ روز بود که اکنون با راه اندازی سامانه های الکترونیک زمان ترخیص در رویه صادرات به کمتر از یک روز کاهش یافته است. درحالی که در گذشته باید تقریبا ۹ مرحله یعنی دریافت مجوز از سازمان های مربوطه، احراز هویت و ماده ۷، مراجعه به گمرک و تایپ اظهار نامه، کارشناسی ، ارزیابی ، توزین و در نهایت خروجی کالا از انبار و گمرک خروجی و اعلام وصول صادرات را با تحویل اسناد کاغذی طی میکرد اما حالا حتی اظهار الکترونیکی صادرات به گمرک در مرز خروجی انجام می شود.

⭕️گفتنی است که با کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در حال حاضر اطلاعات تمامی کالاهای وارداتی و صادراتی در بانک اطلاعات تجارت خارجی کشور به تفکیک جزیی‌ترین اطلاعات ثبت می‌شود.

کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قاینات عاقله قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است

@saffronaghele

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰ دفتر مرکزی :قاینات ولیعصر ابتدای بلوار چمران برای خرید زعفران وزرشک صادراتی تماس حاصل فرمایید

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

 

تگ ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

امار ۱۱ ماهه تجارت زعفران کشور منتشر شد
زعفران قیمت بورس کالا

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب