اخبار زعفران

قیمت زعفران زرشک صادرات به عراق

بدون دیدگاه

🔷 روابط تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد/ موقعیت فعلی عراق را باید درک کنیم

رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ عراق گفت: ارزش روابط تجاری ایران و عراق حدود هشت میلیارد دلار است و افق روابط اقتصادی ۲۰ میلیارد دلاری با عراق را در نظر داریم.

یحیی آل‌اسحاق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان تهران درباره سطح روابط ایران و عراق در حوزه بازرگانی اظهار کرد: روابط ایران با عراق در این حوزه ساختار استراتژیک دارد.

وی تصریح کرد: هر دو کشور دنبال توسعه این روابط هستند؛ در روابط حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با عراق سابقه‌ای دیرینه داریم و این امر ادامه دارد و بعد از بیرون‌ راندن داعش از عراق موفقیت‌های خوبی برای عراق و جمهوری اسلامی ایران رخ داده است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ عراق با بیان اینکه حفظ و نگهداری این موفقیت بستگی به نوع روابط اقتصادی حاکم بین ایران و عراق دارد، افزود: اگر عراقی‌ها اوضاع اقتصادی‌شان را سامان دهند، می‌توانند این روابط را حفظ کنند و اگر موضع اقتصادی‌اش ضعیف شود، برابر تهدیدها نمی‌تواند مقاومت کند.

آل‌اسحاق با اشاره به اینکه تقویت و سامان‌ گرفتن اقتصاد عراق به نفع مردم این کشور است و برای ما هم اهمیت زیادی در راستای امور امنیتی و توسعه اقتصادی دارد، تصریح کرد: ارزش روابط مالی ایران ـ عراق در حوزه اقتصادی و تجاری حدود هشت میلیارد دلار است و افق روابط اقتصادی ۲۰ میلیارد دلاری با عراق را در نظر داریم.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه سازندگی و بازسازی عراق سرمایه‌گذاری وسیعی باید انجام شود، اضافه کرد: خوشبختانه ذخایر نفتی امکانات عظیمی در اختیار عراق قرار داده و دنبال صادرات پنج میلیون بشکه نفت در روز هستند و می‌تواند به ۱۰ میلیون بشکه هم افزایش یابد و موقعیت منطقه‌ای و مالی‌ این کشور خوب می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ عراق با بیان اینکه همه این‌ها فرصت‌هایی است که ظرف ۲۰ سال آینده عراق بستر لازم را برای توسعه اقتصادی داشته باشد، تصریح کرد: جدای از مسائل سیاسی و امنیتی، در حوزه اقتصادی خود آمریکا، اروپایی‌ها، چین و ترکیه بر این مهم نظر دارند که در بازسازی عراق حضور جدی داشته باشند.

آل‌اسحاق با اشاره به اینکه هدف آن‌ها میدان‌ ندادن به ایران در جریان بازسازی و تجارت در عراق است، اضافه کرد: در کویت سمینار سرمایه‌گذاری در عراق شکل دادند و عربستان‌سعودی با هجمه‌ای بزرگ و بودجه کلان وارد این میدان شده است.

وی با بیان اینکه روسیه ۲۸.۲ میلیارد دلار طلب خود از عراق را به دلیل حضور در بازسازی این کشور می‌بخشد، تصریح کرد: همه کشورها با توجه به اقتصاد جهانی دنبال این هستند که سرمایه‌گذاری کرده و در آتیه عراق سهم داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ـ عراق با تأکید بر اینکه موقعیت فعلی عراق را باید درک کنیم، اظهار کرد: امروز با دشمنان قسم‌خورده در حوزه بازسازی عراق رقابت و مقابله داریم و دشمنان نمی‌خواهند به ما میدان دهند؛ عراق در همه حوزه‌ها دنبال جذب سرمایه‌گذار است.
کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قاینات عاقله قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است
@saffronaghele

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰ دفتر مرکزی قاینات ولیعصر ابتدای بلوار چمران برای خرید زعفران وزرشک قاینات فقط تماس

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

تگ ها: , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

قیمت زعفران صادرات به افریقا
قیمت زعفران وصادرات به قزاقستان

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب