اخبارزعفران

قیمت زعفران و صادرات به هند

بدون دیدگاه

🔷 چشم‌انداز روابط اقتصادی ایران و هند

دنیای اقتصاد : در جریان سفر حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران به هند، روز گذشته همایش تجاری هند و ایران در محل فدراسیون اتاق‌های بازرگانی و صنعت هند (فیکی) برگزار شد. رئیس اتاق ایران که در صدر هیاتی اقتصادی، روحانی را در این سفر همراهی می‌کند، در این همایش بر لزوم رساندن روابط اقتصادی ایران و هند که یکی از غول‌های اقتصادی آسیا به‌شمار می‌رود، به چند ده میلیارد دلار تأکید کرد.

به‌گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، غلامحسین شافعی در این گردهمایی گفت: با توانمندی‌های بالقوه‌ای که هند و ایراندارند و با حمایت و اراده سیاسی رهبران دو کشور، اگر ما به‌عنوان فعالان اقتصادی نتوانیم روابط اقتصادی غیرقابل‌قبول چند میلیارد دلاری را به چند ده میلیارد دلاربرسانیم، باید در مقابل تاریخ و نسل‌های آینده پاسخگو باشیم. شافعی همچنین از فعالان اقتصادی دو کشور خواست پس از بازدید نخست‌وزیر هند از منطقه چابهار، همکاری کنند تا این منطقه با توجه به موقعیت کم‌نظیر و امکانات ترانزیتی دریایی و زمینی فوق‌العاده، به بهار سرسبز و پرثمر روابط اقتصادی دو کشور تبدیل شود. وی در ادامه به پیشینه روابط دو کشور پرداخت و گفت: بازار میلیاردی و جایگاه رفیع هند در اقتصاد جهانی ازیک‌طرف و معادن غنی، نیروی تخصصی فراوان نفت و گاز موقعیت ژئواستراتژی و ترانزیتی خاص ایران از طرف دیگر، امکانات فراوان ما برای تقویت و تحکیم بنیان روابط اقتصادی دو کشور محسوب می‌شود. وی افزود: ایران به‌عنوان یکی از صاحبان اصلی انرژی دنیا می‌تواند بر شتاب موتور اقتصاد هند به‌عنوان یکی از اقتصادهای برتر جهان به‌شدت بیفزاید و ایجاد شرکت‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در چابهار و همچنین سرمایه‌گذاری‌های مشترک در این منطقه نیز می‌تواند چابهار را تبدیل به هاب اقتصاد قدرتمند هند کند که با امکانات ترانزیتی بسیار خوب ایران به‌سادگی به کریدورهای شمال و جنوب و همچنین بازار ۵۰۰ میلیونی منطقه‌ای ایران شامل کشورهای CIS، آسیای مرکزی، عراق و افغانستان دست پیدا کند.

شافعی آمادگی بخش‌خصوصی ایران برای اهداف بلند اقتصادی دو کشور را اعلام کرد و گفت: در حضور مقامات عالی‌رتبه سیاسی-اقتصادی دو کشور تقاضا و توصیه می‌کنم که با رفع بعضی موانع از قبیل تعرفه‌های تبعیضی ومشکلات بانکی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک از جمله در تاسیس شرکت‌های حمل‌ونقل به‌منظور بهره‌برداری از امکانات فوق‌العاده ترانزیتی موجود و ایجاد تسهیلات بیشتر برای رفت‌وآمد تجار و فعالان اقتصادی دو کشور بیانی مستحکم و پایدار برای روابط اقتصادی و تجاری دو کشور فراهم کنیم. وی افزود: بعد از بازدید نخست‌وزیر هند از چابهار بیایید کاری کنیم که این منطقه را باتوجه به موقعیت کم‌نظیر و امکانات ترانزیتی دریایی و زمینی فوق‌العاده به شرایط مطلوبی برای روابط اقتصادی دوجانبه تبدیل کنیم. یکی از محصولات ارز اور برای کشور ایران به هند زعفران است با توجه به اینکه کشور هند مصرف بالایی از ایرن گیاه دارویی دارد قیمت هر کیلو زعفران ددر این کشور ۹الی ۱۱میلیون تومان است البته بستگی به نوع زعفران هم دارد

کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قاینات

@saffronaghele

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰دفتر مرکزی قاینات ولیعصر ابتدای بلوار چمران برای خرید فقط تماس

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

تگ ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

صادرات زعفران به اسپانیا وقیمت زعفران
قیمت زعفران وصندوق حمایت از زعفران

مطالب مرتبط

جدیدترین مطالب