آموزش زعفران

وضعیت تولید زعفران

امتیاز دهید

حمید بنایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید زعفران،گفت:شبکه های دلالی با حضور دربازار زعفران نمی گذارند سود واقعی به جیب کشاورزبرود و این خلاء پیامد عدم حضور بخش خصوصی پرقدرت در عرصه تولید زعفران است.

نماینده مردم گناباد وبجستان درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: راهکار اساسی بهبود وضعیت زعفران ایجاد سندملی است تا بتوان با یک حرکت راهبردی بطور منظم و کاربردی تولید این محصول استراتژیک را مورد حمایت قرارداد.

بنایی افزود:دولت طرح “سند ملی زعفران” پس از جمع بندی و اقدامات کارشناسی محور برای تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارجاع دهد و این درحالی است که درصد بالای زعفران جهان در کشورما تولید می شود؛ بنابراین با تصویب “سندملی زعفران” علاوه بر ایجاد اشتغال زایی می توان برای کشور نیز ارزآوری به همراه آورد.

وی ادامه داد:با تصویب سند ملی زعفران درصحن علنی مجلس شورای اسلامی،حمایت همه جانبه از توسعه محصول استراتژیک همچون زعفران عاقله کلید می خورد.

نماینده مردم گناباد درمجلس افزود:توسعه صنعت بسته بندی،تقویت صنایع تبدیلی، بازاریابی اصولی،تسهیلات،فروش بهینه و حمایت از پیاز زعفران بخشی از محورهای سند ملی زعفران است و بدین معنا امیدواریم دولت یازدهم هرچه سریعتر طرح “سندملی زعفران” را برای تصویب به صحن علنی مجلس ارجاع دهد.زعفران عاقله

عضوکمیسیون عمران مجلس،یادآورشد:عدم حضور بخش خصوصی محکم و قوی مانعی برای بهبود وضعیت بازار زعفران است؛بنابراین سزاور نیست کشاورزی که در سرما و گرما محصول استراتژیکی همچون زعفران را تولید می کند،سود مناسبی را کسب نکند.
کانال تخصصی زعفران وزرشک عاقله
www.saffronaghele.com
@saffronaghele
۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶  دفتر مرکزی خراسان جنوبی قاینات ولیعصر ابتدای بلوار چمران زعفران عاقله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *