آموزش زعفران, اخبار زعفران

افتتاح رسمی معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالای ایران

افتتاح رسمی معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالای ایرانsaffronaghele@
زعفران روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه و در شهر مقدس مشهد، با حضور جمعی از مقامات ارشد بازار سرمایه کشور و استانداری خراسان رضوی ، معاملات گواهی سپرده زعفران در بورس کالای ایران با همکاری اتحادیه تعاونی های روستایی و کشاورزی خراسان رضوی بطور رسمی افتتاح می شود.
@saffronaghele
گروه اقتصادی: در این روز با حضور مهرفرد قائم مقام وزیر کشاورزی، امیری معاون سازمان بورس و اوراق بهادار، سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران و جمعی از مقامات استانداری و مدیران ارشد سازمان وزارت جهاد کشاورزی ، اتحادیه زعفران و تشکل های مربوطه، با عرضه زعفران انبار اتحادیه تعاونی های روستایی استان خراسان رضوی در قالب گواهی سپرده کالایی بطور رسمی این معاملات راه اندازی می شود.
به گزارش بولتن نیوز، بر اساس این گزارش، بازار زعفران در کشور ما مبتنی بر خرده فروشی است و سال هاست که عرضه و معامله زعفران ایرانی در بازارهای جهانی با مشکلات زیادی روبرو بوده و با توجه به عدم یکپارچگی و صادرات فله ای، ایران نتوانسته است جایگاه خود را در بازار جهانی زعفران ثبیت نماید. تجربه سایر کشورها در عرضه و معامله کالاهایی که در تولید آن مزیت دارند در بورس های کالایی آن کشورها نشان دهنده اهمیت بورس هایی کالایی در نظام مند کردن خرید و فروش و مرجعیت قیمتی کالاها در بازارهای جهانی است. زعفران عاقله .از سویی دیگر کشاورزان خرد تولیدکننده زعفران در ایران نیز با توجه به حضور واسطه ها تا کنون نتوانسته اند آنچنان که باید از مزایای فروش کالای خود با قیمت مناسب بهره مند شوند.
لذا بورس کالای ایران با توجه به تعهد ذاتی خود در اصلاح ساختار بازار محصولات در کشور و همچنین اعتماد دولت به آن و اجرای طرح قیمت تضمینی بر مبنای ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری کشاورزی که منجر به عرضه و معامله کل جو و ذرت تولیدی کشاورزان کشور طی سالجاری شد ، بر آن است تا با عرضه گواهی سپرده زعفران بطور مستقیم از سوی کشاورزان در انبارهای پذیرش شده بورس کالا،گام بلندی را در راستای برطرف کردن دغدغه های کشاورزان زعفران کار بردارد. این در حالی است که با استاندارد زعفران عرضه شده در بورس کالا که منطبق بر استانداردهای معتبر جهانی است می توان این کالای ارزشمند ایرانی را در قالب های بهتری به بازارهای جهانی عرضه کرد و عرضه زعفران در تالار صادراتی بورس کالای ایران می تواند مرجعیت قیمتی زعفران ایران را در بازارهای جهانی به دنبال داشته باشد.

بی تردید با راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی زعفران، نقدشوندگی این محصول برای کشاورزان افزایش می یابد و کشاورزان می توانند با ارائه محصول خود به انبارهای بورس کالا و دریافت قبض انبار ، از این قبض به عنوان پشتوانه تسهیلات استفاده کرده و محصول خود را به فروش برسانند. همچنین بورس کالای ایران هم از این آمادگی برخوردار است که تسهیلات ویژه ای برای صادرات زعفران فراهم کرد.
برای قیمتهای به روز و اطلاعات بیشتر در ارتباط با زعفران وزرشک. زعفران عاقله به سایت مراجعه کنید .
www.saffronaghele.com
www.en.saffronaghele.com
@saffronaghele
+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
+۹۸۵۶۳۲۵۳۲۲۷۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *