اخبار زعفران

زعفران تقلبی قیمت زعفران

امتیاز دهید

زعفران تقلبی

🔻در پژوهشی که به تازگی توسط محققان دانشگاه تهران و پژوهشگاه استاندارد انجام شده است، روشی ساده و سریع با استفاده از کروماتوگرافی لایه نازک، تلفن همراه و آنالیز تصویری به منظور مطالعه الگوی ترکیبات غیرفرّار زعفران عاقله برای یافتن هفت تقلّب مهم زعفران شامل زردچوبه، گلرنگ، روناس، زرد کوینولین، زرد سانست، تارتازین و سماق شناسایی و معرفی شده است .
🔹در روش معرفی شده توسط گروه تحقیقاتی دانشگاه تهران و پژوهشگاه استاندارد، برای بدست آوردن الگوی کروماتوگرافی لایه نازک، زعفران خالص، با الگوی حاصل از ترکیبات حاوی تقلب مقایسه می شود. سپس، از الگوهای حاصل به وسیله تلفنهای همراه هوشمند تصویر برداری و تصاویر حاصل به وسیله برنامه متلب و به روش آنالیز تصویری که قبلا توسط همین گروه تحقیقاتی توسعه یافته بود، مورد بررسی قرار می گیرند
🔹با استفاده از روش ارائه شده می‌توان مقادیر بسیار کم هفت تقلّب متداول زعفران را در حد ۵% وزنی با صحت بسیار بالا و صرف هزینه بسیار اندک در زمان بسیار کم شناسایی کرد. همچنین می توان این روش را برای تشخیص سایر ترکیبات رنگی که به عنوان تقلّب به زعفران اضافه می‌شوند بکار برد و این روش علاوه بر یافتن تقلّبات زعفران قابلیت گسترش برای یافتن تقّلبات در دیگر محصولات گیاهی را نیز دارد.
+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰شناسه
@saffronaghele

زعفران زرشک صادراتتی قاینات بزرگترین مرکز خرید وفروش در قاینات. زرشک تازه از ۱۰ مهر ماه موجود میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *