آموزش زعفران, اخبار زعفران

نفوذ پلیس به مافیای واردات زعفران تقلبی

💢نفوذ پلیس به مافیای واردات زعفران تقلبی

🔻به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، پلیس فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با نفوذ در مافیای واردات زعفران‌های تقلبیه کشور، در حالی اعضای این باندگسترده در شهر‌های مهم کشور را با صدور دستورات ویژه قضایی به دام انداخت که بررسی‌های مقدماتی از نقل و انتقال ۶۵۶ کیلوگرم زعفران تقلبی به پایتخت و دیگر شهر‌های ایران حکایت دارد.

🔻حجت الاسلام والمسلمین حسینی معاون دادستان مرکز خراسان رضوی در این خصوص گفت: از آن جایی که واردات زعفران‌های تقلبی از خارج کشور، نه تنها امنیت غذایی مردم را به مخاطره می‌انداخت بلکه ضربه‌ای به نظام اقتصادی کشور می‌زد بنابراین این پرونده در شعبه ۴۰۱ دادسرای مشهد مورد رسیدگی قرار گرفت و رصد‌های اطلاعاتی ادامه یافت تا این که مشخص شد اعضای این باند مافیایی، زعفران‌های تقلبی را از دو کشور خارجی و از طریق دریای خلیج فارس وارد کشور می‌کنند و سپس با بسته‌های پستی و از طریق حمل و نقل هوایی در دیگر شهر‌های مهم کشور به فروش می‌رسانند.

🔻پیگیری اولین سرنخ‌ها را از بخش باربری فرودگاه مشهد آغاز کرد تا این که در انبار یکی از شرکت‌های باربری ۱۰ کیلوگرم زعفران تقلبی در حالی کشف شد که قرار بود در مشهد به یکی از خریداران اصلی زعفران تحویل شود.

🔻با دستگیری «م-ر» و اعترافات وی در مراحل بازجویی، این ماجرا شکل گسترده تری به خود گرفت و مشخص شد که اعضای این باند در شهر‌های تهران، شیراز، مشهد، قشم، عسلویه و … به صورت یک شبکه مافیایی عمل می‌کنند.

🔻در نهایت کارآگاهان با همکاری عامل دستگیر شده این شبکه موفق شدند او را به فرودگاه بکشانند و بدین ترتیب با دستگیری عضو دیگر این شبکه، مقدار ۱۱ کیلوگرم زعفران تقلبی دیگر از صندوق عقب خودروی وی کشف شد.

🔻درحالی که برخی از رستوران‌ها و کارخانجات، خریداران اصلی زعفران‌های تقلبی به قیمت‌های بسیار پایینی هستند چرا که این زعفران‌های تقلبی با قیمت ۷۰۰ هزار تومان وارد کشور می‌شود و در نهایت به بهای یک میلیون و پانصد هزار تومان به فروش می‌رسد و خریداران این زعفران‌ها را که ریشه الیاف و پلاستیک هستند با مواد شیمیایی رنگ آمیزی می‌شود.
منبع:خراسان

شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰.

برای درخواست زعفران وزرشک صادراتی قاینات تماس حاصل فرمایید لیست قیمتها به روز در سایت درج شده است

تحویل در کشور مد نظر شما

دفتر مرکزی : خراسان جنوبی قاینات خ امام جنب موسسه ملل
۰۵۶۳۲۵۲۱۹۳۸

(+۹۸)۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

Whatsapp
(+۹۸)۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

[email protected]

Www.saffronaghele.com

telegram.me/saffronaghele

Www.instagram.com/saffron_aghele

قیمت زعفران امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۳📈

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *