آموزش زعفران, اخبار زعفران

اخبار گمرک زعفران

اخبارگمرک

صادرات ۴۴ میلیون دلاری کالا از مرز کیله سردشت به کشور عراق

رئیس گمرک کیله سردشت گفت: تا کنون ۴۴ میلیون دلاری کالا از مرز کیله سردشت به کشور عراق انجام شده و پیش بینی می‌شود تا پایان سال این میزان صادرات به بیش از ۷۰ میلیون دلار برسد.

سعید احمد آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سردشت، اظهار داشت: امسال ۷۵ هزار و ۴۰۰ تن کالا به ارزش ۴۴ میلیون دلار از گمرک بازارچه کیله سردشت به کشور عراق صادر شده که در مقایسه با سال گذشته ۳۷ درصد افزایش صادرات دارد.

وی بابیان اینکه عمده کالاهای صادراتی از بازارچه کیله شامل سیمان فله‌ای، سیمان پاکتی، مصنوعات فلزی و پلاستیکی، شیشه، میوه، صیفی جات،مواد غذایی، ایزوگام، پوکه معدنی و مواد شوینده و بهداشتی بوده، افزود: مهم‌ترین محصول صادراتی از این گمرک سیب‌درختی استان آذربایجان غربی به وزن ۷ هزار تن به ارزش ۵/۲ میلیون دلار بوده که نسبت به مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش صادرات سیب از این گمرک بوده است.

احمد آبادی اظهار داشت: امسال برای ترابری این تعداد صادرات به طور میانگین روزانه ۱۵۰ و در مجموع ۳۰ هزار کامیون ایرانی و عراقی تردد داشته‌اند.

وی تصریح کرد: شهرستان سردشت دارای ۱۱۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است و بازارچه مرزی کیله این شهرستان با فاصله ۲۱ کیلومتری از شهر قلعه دیزه عراق نزدیک‌ترین راه تجاری به شمال این کشور محسوب می‌شود.

احمد آبادی گفت: روزانه بیش از ۵۰۰ نفر در این بازارچه امرار معاش می‌کنند و این موضوع به خاطر اقدامات اساسی و مهم در راستای رونق و توسعه این بازارچه علاوه بر اینکه می‌تواند به افزایش حجم صادرات کمک کند، می‌تواند در رونق اقتصادی منطقه نیز نقش مؤثری داشته باشد.کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است اورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰شناسه
مهد زعفران جهان قاینات

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *