اخبار زعفران

فرصتهای سرمایه گزاری در ایران به دنیا معرفی میشود

فرصت های سرمایه گذاری در ایران به دنیا معرفی می شود

رئیس فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی (فموزا)، ایران را بازار باز و جذابی برای سرمایه گذاری خارجی دانست و گفت: این فدراسیون کارکرد و ظرفیت های مناطق آزاد ایران را به دنیا معرفی خواهد کرد. به گزارش ایرنا، «جان تورنس» که برای شرکت در نشست معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری ایران به تهران سفر کرده است، امروز (دوشنبه) در نشست خبری اظهار داشت: فدراسیون می تواند مشوق خوبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی در مناطق آزاد و بازارهای ایران باشند اما کار اصلی به عهده خود مناطق آزاد است.
وی احتمال وقوع مشکل برای سرمایه گذاری در ایران با از طریق ایجاد اخلال در برنامه جامع اقدام مشترک ایران و گروه ۱+۵ (برجام) از سوی آمریکا را رد کرد و افزود: اقتصاد یک موضوع جهانی است و سخنان ترامپ یا هرگونه مشکل در راه برجام نمی تواند سرمایه گذاران را از ادامه راه بازدارد.

تورنس ادامه داد: موقعیت راهبردی ایران، پتانسیل مناطق آزاد، تسهیل قوانین تجاری، کمک فدراسیون جهانی مناطق آزاد به جذب سرمایه گذاری در ایران و شناختی که شرکت های خارجی نسبت به بازار جذاب ایران پیدا کرده اند، مشوق خوبی برای حضور تجار در بازار ایران و فرصتی کم نظیر برای تامین مالی طرح ها و پروژه هایِ ایران خواهد بود. وی ادامه داد: مناطق آزاد می تواند از حضور شرکت های خارجی، تکنولوژی روز و سرمایه آنها برای پیشرفت مناطق و ایجاد اشتغال بهره مند شوند.

رئیس فدراسیون جهانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تاکید کرد: برگزاری همایش معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری می تواند در افزایش مشارکت های اقتصادی تاثیرگذار باشد و زمینه جذب مشارکت شرکت های خارجی در اقتصاد ایران را فراهم سازد. وی از رسانه ها خواست با معرفی اهداف همایش و معرفی جذابیت های بازار ایران، شرکت های خارجی بیشتری را به سرمایه گذاری در ایران علاقه مند و سرمایه بیشتری را به اقتصاد ایران جذب کنند.

تورنس ادامه داد: اطلاعات سرمایه گذاران خارجی از ایران همان اخبار منفی است که همه روزه دریافت می کنند اما برگزاری این همایش ظرفیت های واقعی ایران را به دنیا معرفی خواهد کرد. وی با بیان اینکه از مناطق آزاد ایران دیده کرده است، گفت: این مناطق می تواند با جذب سرمایه، ارزش افزوده زیادی برای منابع طبیعی و معدنی ایران ایجاد کنند. رئیس فموزا تاکید کرد: البته برای بهره برداری از اقتصاد جهانی باید قوانین ایران نیز در راستای تجارت جهانی باشد نه اینکه دیدگاه سیاسی را دخالت دهیم.

کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰شناسه
@saffronaghele

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *