اخبار زعفران

رییس صندوق توسعه صادرات زعفران گفت

رییس صندوق توسعه صادرات زعفران، گفت:

طی چند سال اخیر ضعف بسته‌بندی زعفران ایرانی برای صادرات برطرف شده و شرکت‌های زیادی برای بسته‌بندی و آزمایش زعفران ایجاد شده‌اند اما قیمت تمام شده زعفران در ایران بالا است.زعفران عاقله
علی شریعتی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، درمورد آخرین وضعیت بسته‌بندی و صادرات زعفران ایرانی که برخی آن را عاملی برای سوءاستفاده کشورهای دیگر و فروش زعفران ایرانی به نام خودشان می‌دانند، اظهار داشت: طی چند سال اخیر بخش خصوصی سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه بسته‌بندی،‌فرآوری و ایجاد آزمایشگاه‌های مجهز مطابق با استانداردهای جهانی در حوزه زعفران انجام شده است.

شریعتی‌مقدم گفت: هم اکنون ۸۰ درصد زعفران کشور در استان خراسان رضوی، ۱۶ درصد در خراسان جنوبی و ۳ درصد در سایر نقاط کشور تولید می‌شود که مطابق با میزان تولید شرکت‌های فرآوری و بسته‌بندی هم در همین استان‌ها مستقر شده‌اند.

وی گفت: سالانه رقمی بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن زعفران عاقله در کشور ما تولید می‌شود که به گونه‌ای رتبه اول در دنیا را داریم و ۹۶ درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود.
@saffronaghele
www.saffronaghele.com
+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
رئیس صندوق توسعه صادرات زعفران با اشاره به اینکه طی سال‌های اخیر کشورهایی همچون آمریکا از کشت پیاز زعفران در افغانستان به روش‌های نوین بسیار حمایت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰ کشور دنیا حتی هلند، کشورهایی از امریکای جنوبی و مراکش به تولید زعفران روی آورده‌اند و ما باید از هم اکنون به فکر کیفیت، قیمت تمام شده و حفظ بازارهای صادراتی خود باشیم.
@saffronaghele
به گفته این فعال حوزه زعفران متاسفانه اکنون کشورهایی همچون هند و چین به دلیل عضویت افغانستان در سازمان تجارت جهانی تعرفه پایین‌تری را برای واردات زعفران از افغانستان در مقابل ایران اعمال می‌کنند.

مدیرعامل گروه بین الملل نوین زعفران ضعف در بسته‌بندی زعفران ایرانی را رد کرد و گفت: طی دو سال اخیر بسته‌بندی ما به روز و بسیار مطابق با استانداردهای دنیا شده است اما مشکل این است که فضای کسب و کار ما با موانعی روبرو است که نرخ بالای سود بانکی یکی از آ‌نها است که قیمت تمام شده را بالا می‌‌برد. زعفران عاقله

وی تصریح‌ کرد: هزینه تولید زعفران در کشور بالا است چرا که ۱۷۰ هزار دانه گل زعفران به وزن ۱۰۰ کیلوگرم تبدیل به یک کیلو زعفران خشک می‌شود که جداسازی دانه زعفران از کلاله مشقت خاص خود را دارد.

رئیس صندوق توسعه صادرات زعفران گفت: برای افزایش کیفیت و بهداشت زعفران نیاز به ورود تکنولوژی از جمله دستگاهی برای جداسازی کلاله از گل داریم که به صورت پایلوت در داخل کشور ساخته شده اما به تولید انبوه نرسیده است
.Saffron & Barberry Aghele Central office : Iran , Southern Khorasan Qaen , Vali Asr Town , First of Chamran Blvd Capital of the best and qualified Saffron and Barberry محافظه خراسان الجنوبیه مدینه قاین بحرایه بلوار چمران . افضل انواع الزعفران والزرشک العالم.+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶+۹۸۵۶۳۲۵۳۲۲۷۹+۹۸۹۳۸۱۵۹۷۶۰۷WhatsAppwww.saffronaghele.comtelgram & instageram ID : Saffron_aghele@saffronaghele فروش مرغوبترین زعفران ورزشک قاینات عاقله +۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶قیمتهای به روز در سایت
کانال تخصصی زعفران وزرشک هرانچه در مورد این دو محصول میخواهید بدانید
www.saffronaghele.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *